sobota, 30 grudnia 2017

Przedsylwestrowo... i w ogóle

Potomek Młodszy (podekscytowany, podskakując jak porażony prądem, z rozwianym włosem i błyskiem w oku; relacjonuje Królowej Matce, na jakich bogactwach spoczęły w okolicznym domostwie jego oczy) - I tam, mamusiu, mają aż pięć rurek fajerwerek!

Królowa Matka (poprawia machinalnie) - "-ków".

Potomek Młodszy (nie tracąc nic a nic ze swego entuzjazmu) - Pięć rurków!

Tak więc nie ma, że to tamto, święta, Sylwester, nowy rok czy inne okoliczności łagodzące, my zawsze w pierwszej linii Frontu Walki O Czystość Języka Ojczystego!

13 komentarzy:

 1. Szczęśliwego Nowego Roku życzę Królowej, Panu Małżonkowi i Bandzie Czworga - wierna czytelniczka (z nieustającym podziwem za Walkę O Czystość Języka Ojczystego )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze na posterunku :D!

   Dziękujemy i nawzajem!

   Usuń
 2. :D
  Mój nielat kiedyś ujrzał Całkiem Blisko dwie wrony.
  - Mama pacz, mama pacz! Dwa!!
  - Dwie.
  - Dwie pany wrony!!!
  (Pan Wrona był w Mamie Mu)

  Wszystkiego dobrego Wam wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo logiczne dziecko! Mam nadzieję, że mu z wiekiem nie przeszło!

   Najlepszości :).

   Usuń
  2. Dwie pany :) Umysl dziecka jest nieskonczenie elastyczny :)))

   Usuń
 3. Och, bo język polski jest tak uroczo nielogiczny, jeśli chodzi o rodzaje rzeczowników. Ten sam osobnik homo sapiens może być określony jako (ten) człowiek, (ta) osoba, lub (to) indywiduum. I żadne z powyższych wyrażeń nie daje nam wskazówki w sprawie faktycznej płci podmiotu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak!

   Ale jaka to korzyśc dla bloga ;).

   Usuń
 4. Królowo Matko, ja trochę nie w temacie, ale kto wie? W ferworze porządków natknęłam się dziś na nieużywany archiwalny Terminarz Straży Miejskiej Ankh-Morpork (z 2001!), który to zupełnym przypadkiem będzie aktualny w 2018. Jako, że KM Pratchetta, jako i ja Pratchetta, tak myślę sobie - czy byłaby KM zainteresowana wejściem w posiadanie tegoż (terminarza znaczy)? Mnie się nie uda wykorzystać, więc chętnie oddam w dobre ręce. Jeśli tak, proszę o kontakt na drzevko@poczta.fm. Nie mam Fejsa, więc to taka prywata na blogu.
  a.
  PS Jestem osobą prywatną, czytaczem obu blogów i jeśli coś naruszam proszę skasować posta. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, naprawdę??? Pan Małżonek, gdy mu to powiedziałam oznajmił z wyrzutem, że wykorzystuję brutalnie swoich czytelników. Ale ja nie wykorzystuję, prawda? Tylko się tak uśmiecham ładnie i rzęsami macham... :D. Lecę pisać na priv!

   Usuń
 5. Żadne tam wykorzystywanie :-) Po prostu myśl pierwsza: kto wśród moich znajomych lubi Świat Dysku tak jak ja? No i wyszło, że nikt, więc bezinteresownie po sympatii. Proszę tylko o adres i 2.01. nadam pod wskazany. Ukłony dla Pana Małżonka.
  a.

  OdpowiedzUsuń
 6. Front WOCJO, jak ładnie :) Macham z flanki językiem!

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczesliwego Nowego Roku!

  Moje Potworki sa dwujezyczne i przestalam juz nawet spisywac wiekszosc ich przekrecen, bo miejsca na blogu by zabraklo! ;)

  OdpowiedzUsuń