piątek, 31 sierpnia 2012

Na pożegnanie

Niespodziankę Potomki Królowej Matce zrobiły.

W deszczowy (no, aż taki deszczowy to on nie był, dżdżysty może raczej, o, właśnie, dżdżysty) dzień Potomki Starsze kazały się Matce wypuścić do ogródka, gdzie knuły. Królowa Matka rzucała czasem przez okno okiem, ale nie naciskała na złożenie precyzyjnych zeznań w kwestii poczynania Potomków, żywiąc optymistyczne przeświadczenie, że zgubić to się one raczej w bezmiarach Królewskich Ogrodów nie zgubią, na ruchliwą ulicę nie wybiegną nie tylko z braku takowej, ale także dlatego, że furtka się zacina i trzeba silnej męskiej ręki Pana Małżonka (względnie słabszej, ale za to wspomożonej samurajskim - albo innym, bardziej, eee... lokalnym, a nawet wręcz staropolskim, okrzykiem damskiej ręki Królowej Matki), by ją otworzyć, pokrywy do szamba nie uniosą nawet we dwójkę, pokrywę do pompy i owszem, dałyby radę, ale to by było widać przez okno i Królowa Matka miałaby czas wylecieć z domu z rykiem na ustach i żądzą natychmiastowej, brutalnej interwencji w oczach...

Potomki Starsze nie wykazywały chęci otwierania czegokolwiek, na chwilę tylko wpadły do domu i zażądaly od Królowej Matki słoika, otrzymawszy rzecz zniknęły gdzieś na dworze (Królowa Matka słyszała je, majstrujące coś najwyraźniej w okolicy rynny), by, dumne i blade, pojawić się kwadrans później z darem.

- Patrz, mamusiu! - rzekł ze słuszną dumą Potomek Starszy. - Zrobiliśmy ci jezioro! Żeby ci nie było smutno, że już po wakacjach. Tylko przepraszamy, że ci troszeczkę kamyczków zabralismy ze skalniaczka... - dodał szybciutko oraz na wszelki wypadek (aby uprzedzić popadnięcie Królowej Matki w oszalałą furię, oczywiście :)).
I teraz na oknie kuchennym Królowej Matki stoi sobie jej własne jezioro :). Ma kamieniste dno z jedną, z wysiłkiem się przez nie przebijającą roślinką (chociaż Potomki z godnym podziwu uporem sprawdzają, czy już się w nim pojawiły jakieś glony), czystą wodę, w której czasem załamujące się promienie słoneczne robią malutkie tęcze, i koi tęsknotę Królowej Matki za wakacjami, które się tak nieodwołalnie skończyły.

18 komentarzy:

 1. Genialne dzieciaki :D Królowo, niezwykle hojny dar otrzymałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mozesz byc dumna ze swoich dzieciakow :) Widzisz jakie masz dobre dzieci:D

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie ciekawi jak brzmią te tajemne słowa do otwierania furtki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jezioro bez ryby czy żaby? Nie zdziwię się, jeśli jutro tam coś zakumka.

  OdpowiedzUsuń
 5. nie no, mega chlopaki:-)) a slowa otwierajace furtke to zapewne ..czary mary:-))))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ oczywiście :). Przecież pisalam, że staropolskie są ci one, te slowa ;DDDD.

  OdpowiedzUsuń
 7. No masz, a ja obstawiałam "sezamie, otwórz się" ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. haha, masz hasło jak z Sexmisji? :D a jezioro piękne. Obstawiam Mały Staw. Łabądka jeszcze wpuść :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano ;D. Ale łabądkowi także twrade, zołnierskie "nie" :).

   Usuń
 9. Robotne chłopaki ;-) I z polotem.

  Pozdrawiam
  Nessie
  www.potworispolka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń