niedziela, 26 kwietnia 2015

Ciche dni

Potomek Starszy, opętany ostatnio manią kręcenia filmików z sobą w roli głównej oraz przez się reżyserowanych, do kręcenia których potrzebuje Braterskiej Dłoni, by nacisnęła stosowny guziczek względnie potrzymała komórkę, został zahamowany w swych twórczych zapałach za sprawą cichych dni, którymi uraczył go obrażony z jakiegoś powodu Potomek Młodszy.

Pchany Potrzebą Twórczą Potomek Starszy zadał gwałt swej dumnej naturze i zostawił młodszemu braciszkowi notę przebłagalną przyozdobioną Bardzo Smutną Buźką Z Oczkami:


na rewersie której to prośby nieubłagany Potomek Młodszy napisał Bezlitosna Dłonią


będąc, być może, główną przyczyną podcięcia skrzydeł Potomkowi Starszemu, a w konsekwencji nie odrodzenia się polskiej szkoły filmowej...

20 komentarzy:

 1. Ojej!
  Ale wróciłaś!!!! Stęskniłam się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę się zmusiłam do powrotu, przyznam, ale się wzięłam za twarz i powiedziałam, że im dalej w las tym będzie trudniej, no i jestem. Teraz pójdzie chociaż trochę z górki. Mam nadzieję :).

   I dzięki :).

   Usuń
 2. Oj, wychowałaś potwora. Ale gdyby nie to, to pewnie nie byłoby notki, więc może dobrze się stało :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No co ty, jakiego potwora, blond jamiołka z rzęsami, chodzącą niewinność, nie żadnego potwora ;D.

   Usuń
  2. (posępnie) Tacy są najgorsi...

   Usuń
  3. Oj tak tak. Z uśmiechem na ustach odmówią bratu drobnej przysługi.

   Usuń
  4. Tam, żeby tylko z usmiechem! Z mrocznym a złowrogim śmiechem!

   Rzeczywiście, chyba faktycznie wychowałam potwora. Z rzęsami i rumieńcem na brzoskwiniowych policzkach oraz blond puklami... dla ściemy, cholera.

   Usuń
  5. Ale za to w przyszłości w lodówce nigdy nie zabraknie Ci świeżej ludzkiej wątróbki, a w szafie outfitów z brzoskwiniowej skóry dziewczęcej.

   Usuń
  6. Cóż za ulga wiedzieć o tym :).

   Usuń
  7. Trzeba wziąć pod uwagę, że Starszy Złotowłosy Niewinnooki musiał zrobić COŚ, no COŚ TAKIEGO, co w pełni tłumaczy okrutną odmowę Cheruba Młodszego. W sumie wyhodowałąś dwa fajne potwory- bo załatwiają rzecz miedzy sobą, zamiast latać niczym Marzenka z jęzorem...

   Usuń
  8. Ależ próbują latać, próbują, lecz Wredni Rodziciele, aby nie zwariować, wyhodowali w sobie imponujące "zen", którym się otaczają, przerywając je jedynie dla udzielenia odpowiedzi: "Załatwcie to między sobą, drogie dzieci" :).

   Co zaś do CZEGOŚ TAKIEGO, to Potomek Starszy mógł dokonac takiego na przykład przestępstwa:

   http://polaherbaciane.blogspot.com/2013/04/pamietliwie.html

   Potomek Młodszy bowiem, bywa, nie zna litości ;)!

   Usuń
 3. To ja, żona Tektury (przynajmniej na fb). Jeszcze raz oferuję swoją pomoc i trzymam kciuki za przyszłą gwiazdę polskiej szkoły filmowej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oż....No jaka piękna, stanowcza odmowa. Asertywność wymieszana z triumfem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej triumf z niewielką domieszka asertywności ;).

   Usuń
 5. Ach, przychodzę biedna, zgnębiona ze szkoły, siadam do komputera, bo na jutro tylko przygotować się na występ przed nie wiadomo jak wielką publicznością, patrzę i mam ochotę piać ze szczęścia, bo koniec bezkrólewia! Co do filmików, urocza rzecz. Do dzisiaj pamiętam stare kasety zawierające chociażby dwuletnią Ril stojącą na stole i z pasją, uczuciem deklamującą "W potoitu, na stoitu stało mleto i jajeto". Niech Potomek się nie zniechęca, początki kariery z reguły są trudne i pełne rozczarowań, jeszcze zdąży zostać polskim Jackiem Nicholsonem. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniec bezkrólewia to nie wiem. Ale będę się starać :).

   Usuń
 6. A oglądałaś Królowa Matko film "Frankie go boom"? To polecam.

  OdpowiedzUsuń