środa, 29 lutego 2012

Ogłoszenie Oficjalne.

JEST WIOSNA!!! Kalendarz może sobie twierdzić, co mu się żywnie podoba, prognozy pogody wieszczyć ponuro powroty śnieżycy i mrozu, a ludzie uparcie nosić zimowe kurtki, okutywać się w szaliki i naciągać czapki aż na nos. A Królowa Matka wie swoje - wie, że Wiosna przyszła, ponieważ Ptaki wróciły!

Dziś Królowa Matka usłyszała nad sobą krzyk dzikich gęsi i gdy uniosła głowę ujrzała wielki klucz ptaków, w którym akurat zmieniał się ptak prowadzący. Trzeba tu nadmienić, że w Królowej Matce na taki widok pękają wszelkie hamulce, zaczyna ona, nie bacząc na to gdzie i w jakim towarzystwie się znajduje (o tym, ile ma lat i co przystoi tak wiekowej osobie nie wspominając), podskakiwać, machać rękami i wydawać okrzyki w stylu: "Witajcie w domu!!! Udało wam się!!! Nie dałyście się!!! Jak dobrze was widzieć!!!" (jesienią na widok klucza dzikich gęsi wykrzykuje: "Do zobaczenia!!! Szczęśliwej podróży!!! Wróćcie do nas bezpiecznie!!! Uważajcie na siebie i nie dajcie się Włochom!!!*). Jeśli, Luby Czytelniku, ujrzysz kiedyś chudą, długą osobę, być może otoczoną liczną, stoicko spokojną (był czas przywyknąć przecie!) Dziatwą, i wydającą z siebie okrzyki podobnej treści, stań i doznaj wzruszenia (i nie dzwoń po pomoc psychiatryczną), bowiem będzie to właśnie Królowa Matka we własnej, chudej osobie.
A jeśli znajdzie się ktoś, kto tego bloga nie czyta (czyż to być może??? - zastanowiła się przelotnie Królowa Matka) i po tę pomoc psychiatryczną zadzwoni, to Królowej Matki i tak to nie poruszy, bowiem pławić się będzie w radosnej świadomości, że Wiosna, wraz z Ptakami, nareszcie wróciła :).

*Skutek lektury artykułu o ptakach wędrownych, padających ofiarą włoskiego upodobania do polowań.

11 komentarzy:

 1. Ja też się cieszę z wiosny, aczkolwiek tej mej radości nie wyrażam w taki sposób, jak Królowa Matka :D Chociaż może powinnam? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinnaś! Miny ludzi wokoło - bezcenne :D.

   Usuń
 2. U nas tez sa juz gesi!!! :) I tez czuc wiosne w powietrzu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak mi się przypomniało...
  W Telezakupach Mango sprzedawano niegdyś zegar imitujący głosy ptaków (z certyfikatem autentyczności!!!). No i pani reklamująca to cudo mówiła coś takiego:
  "Prawie widzimy klucz dzikich gęsi migrujących na południe. Lub dumny odgłos kardynała".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto oglądać Mango :DD! Rechocze jak kto glupi.

   Usuń
  2. No, ale ja nie chciałabym zobaczyć dumnego odgłosu kardynała ;P
   (Usłyszeć zresztą też nie.)

   Usuń
  3. Ja bym chciala :DD. Z czystej, niewinnej ciekawosci, jak tez coś takiego może wyglądać ;D.

   Usuń
 4. Moja radość z powodu przybycia wiosny jest równa radości Królowej.
  Chociaż mi ptaków nie dane było jeszcze słyszeć :( a czekam z niecierpliwością
  i na zielone pąki drzew, i świeże ździebka trawy, i na grzejące w plecki słońce...
  Oj chce się już wiosny, chce!

  OdpowiedzUsuń
 5. Klucz dzikich gęsi, na czele Akka z Kebnekaise...

  *rozmarzyła się i postanowiła wrócić do lektur dzieciństwa, teraz zaraz już. No może jutro rano*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Powroty do lektur z dziecinstwa sa wspaniałe... (nie, żeby niektóre nie rozczarowywały... ale zazwyczaj sa wspaniałe :)).

   Usuń