sobota, 19 listopada 2011

Wszystko zielone :))).


Szału choinkowego ciąg dalszy. Królowa Matka, która doszła (ku swojemu zaskoczeniu) do etapu produkcji dla Przyjaciół i Znajomych zaczyna się zastanawiać, kiedy jej to przejdzie? Bo jeśli wtedy, gdy zabraknie jej pomysłów to znaczy, że będzie zadręczać wytworami swej choinkowej produkcji wszystkich Znajomych, Przyjaciół, Krewnych, a potem nawet Zupełnie Nieznajomych, nawet takich Broniących Się Rękami I Nogami Przed Obdarowywaniem jeszcze dłuuugie lata... a tymczasem święta niezadługo i jej się pomysły zmarnują. Zwłaszcza, że Okoliczności - a mianowicie brak zamówionego przez nią koloru filcu i konieczność czekania nań przez dwa tygodnie - sprzysięgły się przeciw Królowej Matce i może się okazać, że nie zdoła ona zamówionego filcu użyć. O zużyciu nie wspominając. I że zmuszona bedzie wziąć urlop od choinek całkowicie wbrew wlasnej woli.

A może to i dobrze, Królowa Matka ma bowiem do ukończenia dwie metryczki dla Starszych Potomków (przysięgła sobie solennie nie zaczynać żadnej nowej pracy hafciarskiej, póki nie skończy tych dwóch i teraz cierpi, ale, zaciskając zęby, trwa w postanowieniu). Z jakiegoś powodu udało jej się skończyć tylko tę:a sama przyznaje, że jest krzyczącą niesprawiedliwością, że własną metryczkę mają smarkate Pompony, a nie mają ich Stateczne i Prawie Dorosłe (a w każdym razie - Bardziej Dorosłe ;)) Starsze Potomki...

14 komentarzy:

 1. Wow! To Królowe TAK haftują?! :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli maja czas, haftują dużo lepiej :))). Ale ostatnio nie mają. A jeśli nawet, to oprócz czasu mają natychmiast na kolanach duecik bardzo zainteresowanych igłami i nićmi Pomponów...

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż żałuję, że nie jestem Twoją Krewną, Znajomą czy Znajomą Znajomych Królowo Matko:) Rut

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic straconego, wszyscy moi Znajomi (a nawet Przyjaciele) kiedyś nie byli moimi Znajomymi (ani Przyjaciółmi) :))).

  OdpowiedzUsuń
 5. o ludu, ale Ty jestes zdolna Królowo Matko. Zazdraszczam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dygam nóżką w podzięce za miłe slowo ").

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne te choinki, choć nie z piernika :)))
  to pisałam ja asprocolia

  OdpowiedzUsuń
 8. I w dodatku na pewno nie produkowane w Chinach (nawet material bazowy jest z Niemiec :))!

  Dziękuje :).

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale nie zapominaj o starych znajomych, co? Jakbys nadwyzki miala :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Miałabym :). A zamierzasz być w ojczystym kraju w święta, czy słac ci na dzikie zachód (bo się w rozważaniach na FB pogubilam)?

  OdpowiedzUsuń
 11. Anutku, bede na swieta, w tym roku jeszcze tak :) Ale ty tak serio?

  OdpowiedzUsuń
 12. No pewnie, nawet możesz zamówienie kolorystyczne złożyć (wszystkie dostępne kolory filcu na zdjeciach widac, chyba, jesli jest tam gdzieś pomaranczowy to na pewno :)).

  OdpowiedzUsuń
 13. i ja tkwię w zachwycie!
  a mogłaby mi Królowa Matka zdradzić pochodzenie metryczki? bo zdaje się,że to haft xxx?
  pozdrawiam lusi365

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haft krzyżykowy, ale zlepiłam razem kilka wzorów (trzy chyba, albo i cztery w dodatku pomniejszałam jeden, zeby chlopcy pasowali rozmiarem) więc niestety, tak naprawdę wzór na tę metryczke nie istnieje... :)

   Usuń